Поява цвілі в будинку завжди є проблемою, перш за все тому, що хоча і можна визначити причини, часто потрібне втручання, щоб спробувати вирішити цю проблему. Навіть з урахуванням реконструкції не можна сказати, що походження плісняви можна вирішити за допомогою стійких інвестицій. Не кажучи вже про випадки появи цвілі після ремонтних робіт, наприклад, після утеплення вікон, стін та горищ.
Однак у більшості випадків вирішальне значення має одне рішення: покращення циркуляції повітря різко знижує рівень вологості у внутрішньому середовищі і, отже, зменшує ймовірність утворення або повторного утворення плісняви.

Які основні причини появи цвілі?

Перш ніж продовжити, давайте швидко згадаємо, які основні причини появи плісняви, і з'ясуємо, як керована механічна вентиляція (VMC) може допомогти нам вирішити проблему.

Вологість

Одна з основних причин появи цвілі у будинку. Високий рівень вологості повітря створює ідеальні умови розвитку цвілі. Волога може надходити з різних джерел, таких як труби або дахи, що протікають, конденсат на вікнах і високий рівень вологості зовні.

Конденсат через погану вентиляцію

Однією з основних причин утворення плісняви є погана вентиляція, що призводить до утворення конденсату. Коли вологе повітря не може вийти з дому, воно зрештою осідає на більш холодних поверхнях у вигляді крапель. Це створить сприятливе середовище для небезпечного зростання спор цвілі.

Конденсація також відбувається, коли тепле повітря стикається з холодними поверхнями, такими як вікна, стіни або стелі. Якщо в приміщенні недостатньо вентиляції, ця волога не може піти, накопичуючись з часом. Навіть кількість води, що утворюється в результаті повсякденних дій, таких як приготування їжі, прийняття душу, розвішування мокрого одягу може сприяти підвищенню рівня вологості в будинку. Крім того, ми побачили, як конденсат знову став актуальною проблемою із запровадженням нових методів ізоляції, які сприяють створенню внутрішньотканинної вологості.

Повітряний потік: відсутність циркуляції

Іншою причиною розвитку плісняви є відсутність достатнього припливу повітря. Циркуляція повітря відіграє вирішальну роль у запобіганні росту плісняви: вона допомагає знизити рівень вологості та запобігти її накопиченню. При недостатній вентиляції застійне повітря може стати вологим, створюючи живильне середовище для спор цвілі.

Ця відсутність повітряного потоку може виникати в різних приміщеннях будинку, включаючи горища, підвали, ванні кімнати, кухні та пральні. Ванні кімнати, що погано провітрюються, особливо схильні до зростання цвілі через високу вологість, створювану парою з душу і ванни. Без адекватного повітряного потоку ця волога затримується у просторі.

Інфільтрація від дощу чи апвеллінгу

Дощова вода може потрапити в будинки різними шляхами: дахи, що протікають, вікна, що просочуються, несправні водостічні жолоби. Якщо їх не усунути та не відремонтувати негайно, ці витоки можуть пошкодити структурну цілісність будинку та призвести до зростання плісняви. Підйом - ще один спосіб проникнення вологи в будинки. Коли земля стає заболоченою через сильний дощ або повінь, волога може просочуватися в фундамент і стіни.

Вентиляція – головний союзник здорового довкілля

Оскільки, зрештою, пліснява розмножується там, де є вологість, підтримання правильної вентиляції, уникаючи надмірних перепадів температури, є одним з рішень, вказаних для вирішення проблеми. Керована механічна вентиляція виконує саме це завдання: вона забезпечує постійне надходження повітря потрібної температури завдяки рекуперації тепла, не прив'язуючи добробут нашого будинку до відкриття вікон або дверей.

Керована механічна вентиляція для здоров'я будинку

Керовані системи механічної вентиляції, такі як Aspira Ecocomfort, дозволяють регулювати рівень вологості, уникаючи розсіювання тепла, але не тільки. Завдяки системі очищення повітря, крім видалення забруднюючих речовин та алергенів, також можна витягувати суперечки цвілі з дому, знижуючи ризик зараження нових приміщень. Ecocomfort також дозволяє зручно керувати через Wi-Fi, через спеціальну програму та голосових помічників, щоб завжди контролювати циркуляцію повітря в будинку.